Rambyno regioninis parkas

Rambyno regioninis parkas yra vienas mažiausių valstybinių parkų, įkurtas Ragainės kilpoje, kur Nemunas perkerta paskutinę kliūtį savo tėkmėje – Vilkyškių kalvagūbrį. Parkas pavadintas pagal legendinį Rambyno kalną, aukštai pakylantį virš Nemuno žemupio užliejamų pievų.

Rambyno regioninis parkas – Mažosios Lietuvos gamtos ir kultūros perlas

Nors parkas nedidelis, jo kraštovaizdis įvairus. Ragainės kilpoje plyti vienos didžiausių išlikusių pusiau natūralių užliejamų pievų. Čia yra ir Nemuno senvagių likučių, tarp jų didžiausias Merguvos ežeras, taip pat Bitežeris, Juodežeris ir kiti. Šios lygios pievos puikiai matyti nuo Rambyno kalno, ir jos pasižymi vertinga augalija ir gyvūnija.

Atokiau nuo Nemuno, Vilkyškių kalvagūbrio kalvose ir daubose, ošia labai įvairūs savo medynų sudėtimi miškai. Čia yra net Šiaurės Amerikos spygliuočių medžių pocūgių, taip pat auga savaime atsikuriantys bùkų medynai. Buko paplitimo arealas yra kiek į pietvakarius nuo Lietuvos (jie puikiai auga jau Gdansko-Sopoto-Gdynios Trimiesčio parkuose ir miškuose), tačiau švelnus Pietvakarių Lietuvos klimatas lėmė, kad bukai auga ir Lietuvoje. Šylant klimatui, galima tikėtis plintančių bukų miškų.