Apie mus

Naturama – projektas, skirtas Lietuvos gamtos pažinimui ir saugojimui. Čia rasite žygių maršrutus Lietuvoje, skirtus pažinti įvairius gamtinius kompleksus ir jiems būdingą bioįvairovę. Įsigydami maršrutą, taip pat prisidedate prie Lietuvos gamtos saugojimo ir atkūrimo: visa užsakymo suma yra skiriama gamtos apsaugai, atskaičius pervedimo išlaidas mokėjimo tarpininkui (paprastai jos siekia 10 centų nuo užsakymo).

2023 m. surinkti 1053 EUR buvo skirti Sengirės fondui.

Apie maršrutus gamtoje

Mūsų sukurti maršrutai gamtoje skirti geriau pažinti Lietuvos gamtą, skirtingus jos kompleksus, su jiems būdingais gyvūnais ir augalais. Neįtraukėme pačių rečiausių, trikdymui jautrių rūšių – tikslas yra ne tik supažindinti su gamta, bet ir ją apsaugoti. Taip pat maršrutai neina per tas saugomas teritorijas, kuriose lankymas draudžiamas. Visgi jeigu pastebėjote, kad viena ar kita maršruto dalis eina per saugomą teritoriją, kurioje lankymas draudžiamas, būsime labai dėkingi už pastabas.

SVARBU! Mūsų maršrutai (vidutinio ir sudėtingo lygmens) yra skirti tikriems gamtos mylėtojams, nebijantiems sušlapti kojų, susibraižyti rankas, brautis per tankumynus – tam, kad pamatyti kažką įdomaus. Nors didžioji dalis maršrutų eina aiškiai matomais keliais ir takais, kartais gali tekti eiti trumpas atkarpas per bekelę. Tuo tarpu lengvo sudėtingumo maršrutuose turėtumėte išsisukti sausomis kojomis ir nesubraižytomis rankomis. Be to, maršrutai yra surinkti per keletą metų, tad kai kuriuose, deja, situacija gali būti pasikeitusi (iškirstas miškas, suarta pieva, atsiradęs griovys, tvora ir pan.). Tad tikimės jūsų supratingumo ir esame dėkingi už bet kokias pastabas (jeigu jos be keiksmažodžių).

Intelektinė nuosavybė

Draudžiama be mūsų sutikimo naudoti bet kokį šiame tinklalapyje skelbiamą turinį (t.y., originalias nuotraukas, maršrutus ir jų turinį, tekstą ir kt.). Pažeidus šias taisykles, bus kreipiamasi į teisėsaugos institucijas. Taip pat pasiliekame teisę vykdyti savo teisingumą, ir pažeidusieji aukščiau minėtas taisykles fiziniai ar juridiniai asmenys, automatiškai sutinka, kad nereikš pretenzijų, kai prieš juos bus imamasi atsakomųjų veiksmų.