Pavilnių regioninis parkas

Pavilnių regioninis parkas – Vilniaus mieste esanti gamtos oazė. Parke yra vieni didžiausių aukščių skirtumų Lietuvoje, tarp jų ir aukščiausia Pūčkorių atodanga. Čia gausu kalvų, raguvų, ir tokių vietų, kur gamta išliko natūrali: daugiau nei pusė parko ploto užima pusiau natūralus ar natūralus kraštovaizdis.

Pavilnių regioninis parkas – laukinė gamta Vilniaus mieste

Regoninis parkas apima Vilnelės žemupį, kur ši upė primena kalnų upę, tiek savo nuolydžiu, tiek akmenų gausa. Čia iš Neries atplaukia neršti ir lašišos, galima pamatyti spalvinguosius paukščius – tulžius.

Šis regioninis parkas labai miškingas. Vertingiausi iš jų saugomi Kalnų rezervate, kur auga eglynai, ąžuolynai, klevynai, liepynai, drebulynai, juodalksnynai, baltalksnynai. Tačiau ir kitur parke yra labai įvairių mškų, kurie pilni retųjų augalų ir gyvūnų. Sapieginės sengirė, senasis Belmonto pušynas, Barsukinės eglynas – tai tik dalis unikalios gamtos vietelių.

Parke gausu keliukų ir takų, tad nesunku aplankyti įvairius jo kampelius. Svarbu tik atminti, kad lankytis Kalnų rezervate draudžiama, o kitose parko vietose taip pat svarbu elgtis apdairiai. Toks unikalus gamtos perlas šalia Vilniaus centro reikalauja atidumo iš visų vilniečių.