Krakinio pelkė

Krakinio pelkė yra didžiausia pelkė Kapčiamiesčio girioje, netoli Lietuvos sienos su Lenkija. Pelkės viduryje yra Krakinio ežeras, o pati pelkė yra tipiška Pietryčių Lietuvai – apaugusi gan tankiu pelkinių pušų mišku.

Pelkė Kapčiamiesčio girios apsuptyje

Krakinio ežerą gailinias pušynas, kuriuo praeiti gan sunku – ne tik dėl tankaus pelkinių gailių kilimo, bet ir pats miškas čia klampus, dažnai užsemiamas.

Pelkę supą klampus lagas, kur ankstyvą pavasarį daug kur tyvuliuoja ištisos balos. Tad į pelkę patekti ne visuomet lengva, tačiau perėjus lagą, klampoti minkštu kiminų kilimu žymiai lengviau.

Ši pelkė vertinga ir tuo, kad tai vienintelė didesnė natūrali aukštapelkė Kapčiamiesčio girioje. Joje dominuoja sausi pušynai, tad bet pelkė labai paįvairina gamtovaizdį ir suteikia prieglobstį bioįvairovei. Čia auga ne tik būdingi aukštapelkėms pušynai, tačiau pakraščiuose yra ir tamsių šlapių eglynų, juodalksnynų.

Pelkėje yra ir kelios salos, apaugusios puikiu natūraliu mišku. Čia patogu pailsėti nuo klampojimo per kiminus.

Pelkė gana atokioje vietoje, prie jos veda tik miško keliukai, tad norint apsilankyti, teks paeiti miškais. Kadangi čia įsteigtas Krakinio telmologinis draustinis, lankytis galima tik nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1 d.

Ankstyvą pavasarį užlietas pelkės lagas