Veisiejų regioninis parkas

Veisiejų regioninis parkas išsidėstęs pačiame pietiniame Lietuvos pakraštyje ir apima vieną didžiausių Lietuvoje Veisiejų ežeryną. Dauguma šio parko ežerų ilgi ir siauri kaip upės, juos supa vertingi miškai ir teka švarios upės.

Veisiejų regioninis parkas – medvarlės ir rininiai ežerai

Prieš daugiau nei 12 000 metų pasitraukęs ledynas Veisijų kraštui paliko daugybę rinų – siaurų, ilgų ir gilių slėnių, kurie užsipildė vandeniu ir virto puikiais ežerais: Ančia, Šlavantas, Snaigynas, Vernijis, Vilkinys ir daugybė kitų. Juos jungia upės ir upėliai, nešantys vandenis į Nemuną: Šlavantėlė, Morkavas, Pakrokšlė, Vilkinyčia, Baltoji Ančia ir kiti.

Tarp ežerų ošia puikūs miškai, daugiausiai pušynai. Kai kurie iš jų labai vertingi botaniniu požiūriu, tad šiame regioniniame parke įsteigti net trys nedideli gamtiniai rezervatai. Juose lankytis draudžiama, tad retieji augalai ir gyvūnai čia netrikdomi.

Veisiejų regioninias parkas garsus ir tuo, kad jame gyvena medvarlės, kurios kitose Lietuvos vietose nesutinkamos. Šios pietinių kraštų varlės sutinkamos krūmuotose pievose, pamiškėse, sodybose, o neršia nedidelėse kūdrose.