Pajūrio regioninis parkas

Nedidelis, bet ypatingas Pajūrio regioninis parkas saugo unikalią Lietuvos pajūrio atkarpą. Čia smėlį keičia žvyringi paplūdimiai, juose gausu didžiulių akmenų. Pats krantas aukštas, yra skardžių, iš kurių aukščiausias – Olando kepurė, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą ir jos krantus.

Pajūrio regioninis parkas: skardžiai, smėlis, akmenys jūroje

Pajūrio regioninis parkas stulbina savo gamtos įvairove. Čia yra ne tik garsioji Olando kepurė ir toliau besitęsiantys skardžiai, daugybė akmenų jūroje, bet ir smėlėti paplūdimiai. Toliau nuo pliažo kai kur yra nuostabios kopos, apaugusios ypatinga augalija, su retais vabzdžiais ir paukščiais. Praėjus pievas, prasideda tipiški pajūriui pušynai, tačiau yra ir kitokių miškų. Dėl savitų buveinių parke nemažai augalų rūšių, kurios auga tik pajūryje: pajūrinė našlaitė, pajūrinis pelėžirnis, smiltyninis laibenis, baltijinė stoklė, baltijinis pūtelis, pajūrinė linažolė ir kiti. Iš retųjų paukščių čia peri dirvoniniai kalviukai, griežlės, švygždos, kukučiai, jūriniai ereliai, pievinės lingės, pelėsakaliai.

Regioniniame parke telkšo vienintelis kopose esantis ežeras Lietuvoje – Plazė. Dėl savo geografinės padėties parkas ypač svarbus parkas žiemojantiems, migruojantiems paukščiams. Jūroje dėl dugne esančių akmenų čia įvairesnė nei kitur mūsų pajūryje ir dugno bioįvairovė, o pakrantėse neretai sutinkami ir ruoniai.