Nemuno delta

Nemuno delta – viena unikaliausių Lietuvos vietų. Didžiulė lyguma, vagojama Nemuno ir smulkiųjų jo atšakų, polderiai, pylimai, pelkės, netoliese ošiančios Kuršių marios su didžiuliais nendrynais. Čia pat ir Krokų lanka, susidariusi atskilus marių įlankai, ir tokio paties likimo ateityje sulauksianti Kniaupo įlanka. Ventės ragas, Rusnė, Mingė, ir kitos jaukios pamario gyvenvietės. Ir žinoma – nesuskaičiuojama daugybė paukščių, tiek perinčių, tiek traukiančių migracijų metu.

Nemuno delta – paukščių rojus

Tai daugiausiai paukščių rūšių turinti Lietuvos vieta. Daug čia jų ir peri, dar daugiau galima pamatyti migracijų metu. Ventėje įsikūrusi žiedavimo stitis jau beveik šimtmetį žieduoja praskrendančius sparnuočius.

Perintiems paukščiams patinka užliejamos pievos, pelkės, maisto pilnos marios, nedideli, bet sunkiai prieinami miškai tarp Nemuno protakų raizgalynės, didžiuliai nendrynų plotai marių pakrantėje, Krokų lankoje.

Nėra blogo meto aplankyti Nemuno deltą. Pavasarį čia skelbia potvyniai, užliejantys tūkstančius hektarų pievų ir miškų. Vasarą viską užlieja žaluma, pievos ir ganyklos, augančios ant derlingų Nemuno suneštų dirvų. Rudenį delta pamažu nusidažo nepakartojama rusvų ir gelsvų atspalvių gama, ir pasitinka paukščių būrius, traukiančiųs pietų pusėn. Žiemą čia viešpatauja vėtros, bet užšalus visoms protakoms, pelkutėms, deltos kampeliai tampa praeinami bent kartą metuose.