Metelių regioninis parkas

Metelių regioninis parkas yra unikalus Dzūkijos kampelis, kuriame vienas šalia kito tyvuliuoja trys didžiuliai ežerai – Dusia, Metelys, Obelija. Šiuos ežerus supa įspūdingas kalvotas kraštovaizdis, su mažesniais ežeriukais, tarpukalvių pelkutėmis, gyvūnais ir augalais turtingais miškais, ir senoviniais kaimais.

Metelių regioninis parkas – Vandens, žuvų ir paukščių karalystė

Metelių regioninis parkas pirmiausia išsiskiria tuo, kad niekur Lietuvoje nėra kelių tokių didžiulių vandens telkinių taip arti vienas kito. Dusia, Metelys ir Obelija – šie trys Dzūkijos ežerai yra vertingiausia, įspūdingiausia Metelių regioninio parko dalis.

Didžiuosiuose parko ežeruose gausu ne žuvų, ypač tuo garsėja Dusia. Tarp šio ir Metelio ežero įsikūręs žvejų kaimas – Meteliai, kuriame visuomet galima rasti šviežios žuvies. Metelių regioninio parko ežerai garsėja ne tik žuvimis, bet ir perinčių bei migruojančių paukščių gausa. Švarus ežerų vanduo puikiai tinka maudynėms. Dusios ežeras – vienas skaidriausių Lietuvoje: dugnas matyti ir daugiau nei 5 m gylyje!

Šio parko miškuose esančiose balose gyvena vienas įdomiausių Lietuvos gyvūnų – balinis vėžlys. Jo populiacija Metelių regioniniame parke yra pati gyvybingiausia mūsų šalyje. Taip pat ypatingas Trako miškas, kuris yra vienintelė Lietuvos vieta, kur natūraliai auga bekotis ąžuolas. Tai artimas mums įprasto paprastojo ąžuolo giminaitis, besiskiriantis bekotėmis gilėmis.