Senasis Kamšos miškas (6 km)

3,00

Maršrutas Senasis Kamšos miškas.

Kairysis Nemuno šlaitas žemiau Kauno centro pasižymi stačiais šlaitais ir juos dengiančiais puikiais plačialapių miškais. Vienas iš tokių – Kamšos miškas – pradėtas saugoti dar tarpukariu, tikriausiai ir dėl to, kad greta miško savo sodybą Obelynę įkūre legendinis gamtininkas Tadas Ivanauskas. Šiame miške paviršius labai suraižytas – daugybė smulkių upeliukų, neretai vasarą visai išdžiūstančių, suformavo gilius griovius, kurie apaugę daugiausiai įvairiais lapuočiais – ąžuolais, uosiais, klevais, liepomis, yra ir eglių. Miškas pavasariais skamba nuo juodųjų ir giesmininkų strazdų, pečialindų, didžiųjų ir mėlynųjų zylių, margųjų genių, palei Nemuną krūmynuose suokia lakštingalos. Nors maršrutas neilgas, bet eidami juo galite pasijausti lyg būtumėte toli nuo miesto šurmulio.

Gyvūnai: svilikas, bukutis, žalioji pečialinda, mažasis margasis genys, vidutinis margasis genys, volungė ir daugybė kitų.

Augalai: tamsioji plautė, baltažiedė plukė, didžiažiedis katilėlis, paprastoji garšva, daugiažiedė baltašaknė ir daugybė kitų.

Maršruto pradžia – Akademijos miestelyje (Google Maps nuoroda)

Ilgis – apie 6 km

Tukmė – apie 1,5-2 val.

Sudėtingumas: lengvas