Kaukinės miškas auga ant Dzūkų aukštumos kalvų, tarp Žiežmarių ir Aukštadvario. Tai labai vaizdingas, įvairiarūšis miškas, su turtinga bioįvairove. Saugomas Kaukinės botaniniame-zoologiniame draustinyje.
Iš medynų čia vyrauja skroblynai, uosynai, kuriuose gausu ąžuolų ir kitų lapuočių medžių. Taip pat auga tamsūs eglynai, užmirkusiose vietose tarpsta juodalksnynai. Yra nemažai nedidelių pelkių, teka nedidelį upeliai, prasidedantys iš tarpukalvėse esančių šaltinių.
Miško rytinėje dalyje yra Kaukinės kaimas, supamas pievų. Kaimo viduryje telkšo nedidelis, beveik tobulo apskritimo formos Kaukinės ežeras. Manoma, kad jis susidarė meteoro išmuštoje vietoje, ir tai yra vienintelis toks ežeras Lietuvoje.
Miške daugybė akmenų, suneštų paskutinio apledėjimo metu. Pavasarį, patvinus pelkėms, nemažai vietų tampa sunkiai praeinamos, tačiau čia verta apsilankyti bet kuriuo metų laiku.
Kaukinės miškas – augalų ir gyvūnų įvairovė
Šis miškas turtingas tiek augalija, tiek gyvūnija, čia auga vertingos skorblynų ir uosynų augalų bendrijos. Iš gyvūnų sutinkamos ūdros, gervės, raudonpilvės kūmutės, skiauterėtieji tritonai, niūriaspalviai auksavabaliai, purpuriniai plokščiavabaliai.