Asvejos regioninis parkas

Asvejos regioninis parkas supa ilgiausią ir vieną giliausių Lietuvos ežerų – Asveją. Parke yra ir daugiau puikių ežerų, pelkių ir natūralių miškų. Visas kraštovaizdis išvagotas gilių slėnių, kalvų, todėl tai labai vaizdinga vieta.

Asvejos regioninis parkas – vandens, pelkių ir miškų karalystė

Pats Asvejos ežeras labiau primeną upę, kuri rangosi tarp stačių šlaitų, ir turi kelias atšakas. Beje, vienoje vietoje dvi ežero dalis iš tikrųjų jungia trumpa upė, todėl techniškai Asvejos ežeras yra trumpesnis nei oficiali statistika.

Asveja – ne tik ilgas, tačiau ir labai gilus ežeras. Giliausia vieta siekia apie 50 metrų, nors ežero plotis tik keli šimtai metrų. Gelmėse yra įdomių uolienų, neprimenančių tipiško Lietuvos ežerų dugno.

Šis parkas išsiskiria žalčių gausa. Ežere gyvena šaltas gelmes mėgstančios seliavos, aplinkiniuose miškuose nemažai retų gyvūnų ir augalų.

Parke yra nemaža Purvino pelkė, kurios viduryje telkšo pelkėtas ežerėlis. Natūralūs, žmogaus veiklos beveik neliesti miškai auga Asvejos ežero pusiasalyje esančiame Šakymo rezervate. Jame lankytis negalima, tačiau parke pilna gražių vietų, kur galima žygiuoti.